Banu Kalaycı Dönüşüm Okulu Grup çalışmalarında hedef süreklilik, amaç yaşam kalitesini duygular bazında olduğu yerden hep daha kaliteli, daha doygun bir alana getirirken fiziksel dünyada bunu görünür yapmak,öğrenilmiş tüm bilgileri yaşamsal alışkanlıklar haline getirmektir…

Çalışmaların esasını beden farkındalığı, zihin sorgulamaları ve düzgün kullanımı,duygusal travmaların temizlenmesi oluştururken bilgi, sorgulama, yeni alışkanlıkların oturma sürecinde oluşabilecek ego tetiklemeleri paylaşım ve desteğin temel olduğu grup çalışmasıyla hem daha eğlenceli hem de daha verimli bir hale getirmek hedeflenmiştir.

Üzerinde durulacak konular:

-Zihni kontrol eden ve gerçekliği yaratan inanç kalıpları,

(Gerçekten ben bana söyledikleri kişi miyim?

Para kazanmak gerçekten zor mu?

Aşk üç yılda biter diyorlar ama, öyle mi?

Hastalıkların ‘gerçek’ sebepleri soğuk su, soğuk hava mı?

Mutlak gerçek diye bize sunulan kaç şey gerçekten gerçek?)

-Bu kalıpların nasıl bulunup değiştirilebileceği,

– Evrensel hipnozun işleyiş şekilleri

( Tabi önce evrensel hipnozun ne olduğu, nasıl kullanıldığı, hayatımızı ne şekilde biz farkında bile olmadan etkilediği)

-Bedensel-maddesel–ruhsal hafıza ve  temizliği

-Beden-Zihin-Ruh üçlüsünü bütünleştirme

-Düşünce sisteminin yaratımı rahatsızlıkları anlama ve onları şifalandırma teknikleri

-Psişik yönlerin gelişimine dayalı meditasyon teknikleri

-Kendi gerçekliğinizi istediğiniz doğrultuda geliştirip, tekrar seçebilme, seçileni hayata kabul edebilme

-Manipülasyon teknikleri ve manipülasyonun olmadığı bir hayatı yaşayabilme becerisi

– Karma, döngüler ve döngülerin işleyiş şekilleri

….ve daha bir çok hayatsal-metafizik bilgiler paylaşılacak, enerji çalışmalarıyla birleştirilecek ve soru – cevap yöntemiyle bilgileri sorgular ve yenilerken, tüm yeni bilgilerin hayata geçirilme sürecine odaklanılacaktır.

Eylül 2017′ de son kez 1. seviyesi açılan grup çalışmaları, 20 derslik 4 seviye ve 40 derslik 5. seviyeden oluşur…  Daha önce sınıflara katılmış ve birinci seviyeyi tamalamış öğrenciler istedikleri seviyeye kadar devam edebilir… dersler haftanın bir günü saat 19:30 – 22:30 saatleri arası Caddebostan’da gerçekleşir.

Sınıflar 16 kişiyle sınırlı olduğundan ön kayıt sistemiyle kayıtlar kesinleşir.

Bilgi ve kayıt için:

0533 945 11 64
ruhunuzladans.info@gmail.com

12 Comments

 • ebru dadaylı / 25 Ocak 2015 at 13:34

  Eylül ayında bir heyecanla başladım..gerçekten nasıl 5 ay geçti hiç anlamadım..tanımadığım ama sanki tanıyordum dediğim bir grup insanla kendimizi acılarımızı sevinçlerimizi paylaştık..Tüm sevdiklerimin bu yolculuğa çıkmasını çok isterim ama bu işler zorlamayla olmaz biliyorum..Kendinize dönmek kendinizi şifalandırmak istiyorsanız düşünün derim…

 • Tarkan Tüzmen / 25 Ocak 2015 at 14:13

  Değişebilir misin diye kendime sorduğum ve “evet” cevabını verdiğim gün Banu’yla ve yol arkadaşlarımla beraber bu uzun tünelin içine giden yolculuğumuz başladı. Her metresinde yeni farkındalıklar yaşadığımız bu yolda, kendimize özel ama paylaştıkça büyüyen sevgiyi deneyimledik, deneyimlemeye de devam ediyoruz. Düşüncelerimiz değişince neler yapabiliyormuşuz meğer, hiç değişmeyecek gibi içinde olduğumuz kısır döngünün dışından kendimize bakabiliyormuşuz. Aslında en güzel yorumu sevgili Mark Twain yapmış zaten: “Hayatınızda en önemli iki gün vardır, biri doğduğunuz gün, diğeri de neden doğduğunuzu bulduğunuz gün…”

 • Demet Nurel / 25 Ocak 2015 at 15:52

  Hayatimda birseyler eksik diye anlatiyordum bir arkadasima, oysa hersey de tam olmasini hayal ettigim gibiydi. Meger ben eksikmisim. Cok seminere egitime gitmistim, çok kitap okumuştum daha önce. Bilmek ve yapmak farklıymış, yapmayınca bilginin bir faydası yokmuş meğer. Banu ile yaptığım çalışmalarla, onun öğretmenliğiyle, sınıf arkadaşlarımla, gerçekte olduğum kişiye yol aldım. Hayata ve kendine tutkuyla keyifle sarılmak isteyen herkese tavsiye ederim.

 • Sedef Koç / 25 Ocak 2015 at 15:59

  Hani bir yolculuğa çıkarken bir hissimiz, bir hedefimiz, bir planımız vardır belki ama yolculukta karşılaştıklarımız, yaşadıklarımız bunun ötesinde olur ya çoğunlukla, işte öyle bir yolculuktu benim için bu dönüşüm yolculuğu..
  Tüm kimliklerin ötesine, öze, gerçeğe giden yolda, kendime ve etrafımdaki herkese, her şeye, her gün yeniden baktığım ve her baktığımda yeni şeyler gördüğüm bir dönem..
  Seçme özgürlüğü ve sorumluluğu ile, olmadıysa yeniden yapma cesareti ve gücü ile, aşk ile yürüdüğüm, her birinde bir parçamı bulduğum şahanelerim ile birlikte yaptığım bir yolculuk..
  Çok özel..
  Yolculuk sürecek..
  Şükran ve sevgiyle..

 • Meral Meşe / 25 Ocak 2015 at 16:09

  Dönüp aynada gerçeğime baktım Banu’yla. Sakladığım -aslında farkında olmadığım-gücümü elime verdi. Can dostlar da sürpriz hediyesi oldu bu sınıfın. Her halimle desteklendim yargılanmadan. Sınıftaki herkes aynam oldu paylaştıklarıyla. Kah dibine kadar eğlendik, kah ağladık beraberce. Artık biliyorum ki yolumda elimi tutacak gerçek dostlarım var yanımda ve bir de Banu…

 • Ebru Ogras / 26 Ocak 2015 at 08:59

  Dışarıdan bakanlara göre hayatımda pek çok şey yolunda gözükse de içimde yolunda olmayan çok şey vardı. Yaşamın benim hissettiğimden daha farklı olduğunu, mutlu, neşeli, hafif, kolaylıkla yaşanabileceğini derinde bir yerde hissediyor, ama tam aksini yaşıyordum.

  Banu’yla geçirdiğim 1,5 yıla bakınca bu kadar çok şeyi gerçekten bu kadarcık zamanda mı yaptık diye soruyorum:) Her an güvende ve sevgide olduğumu hissederek, özenle ilgilenildiğimi bilerek adım adım dönüştüm, dönüştük.

  Çalışmalara gittiğimi duyanlar “Ne değişti hayatında?Artık sorun yok mu?” diye soruyorlar. Sorunlar her zaman olacak, ama onlara bakışım ve hissim değiştiğinden önemleri de değişti artık. Önceden sorunlarla sele kapılıp gider gibi sürüklenirken şimdi suyun içinde rahatça durup gitmek istediğim yönü ben seçiyorum. Bunu bu kadar kolay ve rahat yapıyor olmakla eğleniyorum. İçimde yıllardır farkında olmadan biriktirdiğim acı ve kızgınlığın yakıcılığı çıkıp yerine sanki tatlı,ılık bir hava doldu. Yaratım dediğimiz “aaa istedim şıp diye oldu” duygusunu sıklıkla yaşamak şaşırtmıyor bile.

  Kendimi sevmemin gerçek anlamını bu sınıflarda, şahane dostlar edinerek öğrendim.Yüksek potansiyellerim yaşamımda bir bir gerçeğe dönüşürken, yaşadığım her şeyin beni daha da güzel bir deneyime taşıdığını bilerek hayatın içinde keyifle yürüyorum. Banu’yla çalışmak kendime verdiğim en güzel ve anlamlı hediyelerden biridir.

 • Fulya Tüzüner / 26 Ocak 2015 at 10:38

  Dünyamı tekrar şekillendirebildiğim bir alan açtı bana sınıf; güvenli, yargının olmadığı, sarıp sarmalandığım, kabul gördüğüm, farkındalıkla yürüdüğüm… Yeniden tanıştım kendimle; korkularımla yüzleştim, hep göz ardı etmeyi seçtiğim potansiyelimi nasıl kullanabileceğimi ve sonuçlarını deneyimledim. Her paylaşımda benden bir parça buldum, değiştim, geliştim. İlk derste “hepimiz ne kadar farklıyız” diye düşünmüştüm… Şimdi nasıl “bir” olduğumuzu biliyorum. Hergün yeniden seçiyorum yaşamayı; sevgiyle, coşkuyla, keyifle. En özel hediye oldu bana yoldaşlığınız, iyi ki varsınız…

 • Şafak Tanrıöver / 28 Ocak 2015 at 01:15

  Uzun bir uykuydu sanki benimki. Gözümü yavaşça araladığımda herşey tozlu, herşey eski, herşey hareketsiz gibiydi. Bir esnemeye, güzel bir gerinmeye bakıyordu sadece hareket etmek. Ancak çok tozluydu, çok hareketsiz kalmıştı.
  Kalk dedi Banu, bunun sorumlusu sensin. Kalk gene sorumluluğunu al, dön eski haline, hafifle, hafif ol eskisi gibi ve uç istediğinde… Burdayım dedi, destekteyim, bak aynada kendine…
  1,5 sene aralıksız devam ettim çalışmalarıma bir grup çatlak ama çalışkan arkadaşımla. Banu’nun çalışmaları çok hayatın içinden, çok ayakları yere basan, çok güzel harmanlanmış bir program. Herşeyden öte kendi yaşam biçimini oluşturman, geliştirmen, değiştirmen, ne istiyorsan onu yapman için yol gösteren bir format. Ve sorumluluk sende, her zaman sende. Bu hayat senin.
  Banu, bilgi birikimini, deneyimlerini, farklı teknikleri çok güzel harmanlamış, çok günümüz insanı. Çok cömert, çok cesur, çok sevgi dolu… Bildiğini, gördüğünü, yaptığını paylaşmaktan sakınmayan bir koca yürek…
  İyi ki varsın… Durmak yok, devam…
  Sevgimle…

 • mert tayük / 28 Ocak 2015 at 10:50

  bazen karanlık, puslu yolda ; doğru yolda olup olmadığından şüphe edersin. gideceğin yeri az çok bilirsin ama nerede tam olarak bulunduğunu kestiremezsin. işaret ararsın, sağa sola bakarsın bir levha görmeyi ümit edersin. doğru bildiğin şeyi yaparken cesaret istersin, fırtınanın arkada kalacağını bilirsin ama birilerinden duymak istersin. duygularına boyun eğersin, sarsılmak hakkın bunu anlayan birilerini dilersin. insana ve sana dair her şeyi ; ruhunun rehberliğinde araman için, kutunun dışında düşünebilmen ve kendine olan yolculuğunda nefeslenmek için , kendine izin ver.

 • selin / 29 Ocak 2015 at 09:59

  Koşuşturmaca içinde, hayatın çarkları arasında dönüp durduğum bir andı.Tekrar kendime dönmek, kendimle buluşmak niyetine girdiğim anda, tesadüf olmadığını çok iyi bildiğim bir vesile ile karşıma çıktı Banu ve dönüşüm atölyesi. Birinci sınıfın yani 5 ayın sonuna geldiğim bugün iyi ki diyorum iyi ki! Kendi payıma niyetime uygun farkındalıklar kazandım, kazanıyorum. Banu özel bir insan ve bunu kendine saklamıyor. Paylaşarak çoğaltıyor. Yol arkadaşları edindim, paylaşıyorum/ paylaşıyoruz sevgimizle, içtenlikle. Öyle çok ihtiyacımız var ki aslında buna. Bu karşılaşma için şükürler olsun :)
  Selin

 • Atila Çavuş / 30 Ocak 2015 at 12:13

  kendine ÖZGÜ, ÖZGÜN, EŞSİZ.. eğlenceli, azcık asi, rüzgara karşı yürüyen, gülümseyen inatçı bir kız yolunda yürürken bazen kırıldı, üzüldü ve sınırlar, engeller diye ona dayatılanları acaba doğru olabilir mi!? bu kadar aykırı, bu kadar başı dik, bu kadar parmak ile gösterilen oluyor ise belki de gerçekten kapatsa tüm bu yetileri, sıradan ve sürüden olsa mı!? mutlu eder mi herkesi ve belki de o da huzur bulup mutlu olur diyebilir..
  Unuttuğum; eşsizliğim, gücüm, #sevgi #aşk #keyif #tutku ve yaşam heyecanını yeniden hatırlamamda Dünyaları Ben Yarattım – Banu Kalaycı kitabı ile başlayan macera, nice hayalimi tekrar gerçekleştirmemde, gücümü hatırlatmamda ÖZümü yaşayabilmem, hissedip hisettirmemde büyük rol oynadı..
  eğer değişmek istiyor isek istikrar #inanç #emek , çevreye ve egomuza rağmen yola sevgi, aşk ile sarmalayan ve tutan el/ler ile yola devam etmek..
  tüm seçimlere saygı duyar iken; GERÇEKTEN sevgi, aşk ve hakkettiğim keyif, tutku ve güzellik bu mu? bunu mu yaşamak istediğim diye sorgulayıp ilerlemek!?
  Suçluluk, kıskançlık, sevgi v.b. tüm tanımlamarı, inanç kalıpları ve duygularını yeniden gözden geçir ;)

 • Gül Naz Mimaroğlu / 10 Ekim 2016 at 22:18

  Bugün başladığım yere bir küçük bakış attık, birinci sınıf…,ikinci sınıf… birkaç ikinci ve üçüncü sınıf… :) ve şimdi olduğum yere, sadece teşekkür var kalbimde…ve sadece sevgi…her zaman…

  bağlılık…sevgi…şefkat… sevgi, ama sahici sevgi herşeyi yapabilir olduğumu hatırlatır bana… ve tabii ki sevgi kazanır, ulaşmak istediğim bir yer varsa… bazen henüz hastalıklaşmamış hastalıklı hallerimi, ilaçsız tedavi ederim, azimle, inançla, kalbimdeki dileklerime olan bağlılıkla…bu sınıflarda…

  söylenen sözün arkası doludur Ruhunuzla Dans’ta, Dönüşüm Okulun’da… Öğretilir de…

  Birşeylerin bu dünyada kalmadığını zannettiğim anlar için… bu dünyada olmasını ve kalmasını istediklerimi hayata geçirmek için etüd saatleri işler bu sınıflarda…

Yorumlarınızı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Pinterest